Göçük Düzeltme İvedik

Göçük Düzeltme İvedik

Merak Ettikleriniz İçin Sizi Arayalım


  Göçük düzeltme İvedik organize sanayide bölgesinde Atölye Cumhur olarak tarafımızdan otomobilinizin hasar görmüş noktası orijinal halinden ayırt edilemeyecek kalitede boyasında hasar oluşmadan onarılır.

  Farklı sebeplerden dolayı hasar gören aracınızda farklı göçükler meydana gelebilir. Atölye Cumhur, göçük düzeltmek için kullanılan özel ekipmanlar ile aracınızın meydana gelmiş olan göçüğü boyasına zarar vermeden onarır.

  Göçük düzeltme İvedik  organize sanayide, Atölye Cumhur tarafından güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Gerçekleştirilen göçük düzeltme işlemi sayesinde aracınız zarar görmemekte ve aracınız orijinal haline kavuşmaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi için boyanın zarar görmemesi için aracınızın hasar gören parçası daha sonradan boya görmemiş orijinal boya olması gereklidir. İşlem, hasarın boyutlarına göre 1 ile 3 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

  Göçük Düzeltme İvedik organize sanayi Atölye Cumhur

  Boyasız Göçük düzeltmenin yapılabilmesi için bazı ölçütlerin sağlanması gerekmektedir. Bu ölçütleri şöylece sıralayabiliriz:

  • Göçük üzerinde metalde sünme olmamalıdır
  • Göçüğün meydana geldiği bölgedeki boyanın bozulmaması gerekir.(üzerindeki boya kalkabilir)
  • İşlemin yapılacağı bölgede daha önce herhangi bir macunlama ya da boyama işlemi olmamalıdır
  • Göçük, panel kalıp çizgisinde bulunmamalıdır (köşelerde oluşan göçüklerde hata kalabilir)

  Bu kriterlerin sağlanması halinde göçükler sorunsuz bir biçimde onarılmaktadır.

  Göçük Düzeltmenin Avantajları Nelerdir?

  Göçük düzeltmenin pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Aracınızın eskisi gibi olmasını sağlayan işlemin sağladığı avantajlardan biri, göçüğün gerçekleştiği yerde boyanın ve dolgu macununun kullanılmamasıdır. Bir diğer avantaj da işlemin ekonomik olmasıdır. En önemlisi aracınızı satış esnasında değer kaybına uğratmamasıdır. Bu işlem, çapı küçük olan hasarlar için oldukça uygundur. Büyük olan hasarlar içinse maliyeti biraz yüksek olabilir. Uygulama, bazı ekipmanlar kullanılarak ve farklı metotlarla gerçekleştirilmektedir. Metodun belirlenmesinde göçüğün arz ettiği durum baz alınır. Göçüğün büyüklüğü, fiyat belirleme noktasında belirleyicidir.

  Göçükler Nasıl Meydana Gelir?

  Otomobilinizdeki göçük hasarları değişik etmenlere dayalı olarak oluşabilir. Bunlardan birkaçını şöylece sıralayabiliriz:

  • Şiddetli ve çapı büyük dolular
  • Park halinde oluşan hasarlar
  • Sürtme ile meydana gelen hasarlar
  • ve hafif ölçekli kazalar

  Kapı, kaput, bagaj, tavan ya da tampon vb. noktalarda boya hasarı bulunmuyor ise otomobiliniz orijinal haline gelecek biçimde belirsiz bir şekilde onarılmaktadır. İşlem sırasında göçüğün çapı büyümemektedir. Göçük düzeltme uygulaması, değişik boy ve biçimlerde çubuk aparatlar ile gerçekleştirilmektedir.

  İşlem; göçüğün oluştuğu bölgeye arka taraftan, özel aparatlar ile ulaşılıp göçük dışarı doğru itilmek suretiyle yapılır. Ayrıca, eğer göçük bölgesinin arka tarafına ulaşılamıyor ise boyada zarara yol açmayan yapışkan ekipmanlar ile göçük çekilerek düzeltilmektedir.

  Ankara Göçük Düzeltme

  Menü